paź
14
2021

Bitcoin Future – istotne kwestie na temat systemu [2021]

Bitcoin Future

Jeśli przeglądałeś propozycje automatycznego inwestowania w kryptowaluty, być może natknąłeś się na Bitcoin Future. A jeśli tak, to z pewnością nie przegapiłeś jego propozycji. Wydaje się to zbyt piękne, aby było prawdziwe, a to dlatego, że nie jest to prawda.

Bitcoin Future jest prezentowany jako platforma internetowa, z której możliwe jest dokonywanie automatycznych inwestycji w kryptowaluty. Jak na razie wszystko jest w porządku, problem pojawia się, gdy zagłębimy się nieco bardziej we wstępną propozycję. Wtedy widzimy, że oferuje się nam rzekomo gwarantowaną i po prostu niewiarygodną rentowność od zainwestowania kilkuset euro. Oczywiście nie jest to prawdą. Jest to oszustwo, a pieniądze, które inwestujemy w tę platformę, nie tylko nie przyniosą nam zwrotu, ale zostaną utracone.

Nie znaczy to, że nie istnieją zautomatyzowane systemy handlowe, takie jak copy trading na eToro. Ale w tym przypadku mamy do czynienia z legalnym systemem. Jest to model inwestycyjny na uregulowanej i zaufanej platformie, który może zapewnić wysokie zyski, ale nie obiecuje tego, czego nie może zapewnić.

Przyjrzymy się teraz bliżej głównym cechom Bitcoin Future, aby spróbować zrozumieć, jakiego rodzaju jest to platforma. A przede wszystkim, aby wyjaśnić, że jest to oszustwo.

bitcoin future

Bitcoin Future: co to jest?

Jeśli wejdziemy na platformę Bitcoin Future, szybko dostrzeżemy dwie rzeczy. Pierwszym z nich jest to, że wygląda bardzo podejrzanie podobnie do innych scamerskich witryn, takich jak Bitcoin Trade lub Bitcoin Superstar, w rzeczywistości są to te same witryny, jedynie ze zmienionym nagłówkiem. Kolejną rzeczą jest to, że w bardzo agresywny sposób, od samego początku, obiecuje nam zrobić z nas milionerów, ale tak, musimy handlować od razu. W pośpiechu.

Platforma posiada własny system inteligentnych robotów z możliwością automatycznego handlu na rynku kryptowalut. To również nie jest nowość i widzieliśmy to na przykładzie innych oszustw, takich jak Bitcoin Era czy Bitcoin Profit.

Oczywiście nie ma wiarygodnej demonstracji praktycznej. Nawet rzekome historie sukcesu powtarzane są ze strony na stronę w podejrzanie podobny sposób. Nie ma wiarygodnego wyjaśnienia, jak działa ten nieomylny automatyczny system. Powód jest prosty, albo to nie działa, albo co gorsza (i bardziej prawdopodobne) nie istnieje.

Podstawowe działanie rekrutacji jest proste. Wymagają niewielkiego depozytu w wysokości 250 euro. W zamian mówią o zwrotach do 1300 euro dziennie i możliwości zrobienia z inwestora milionera w ciągu kilku miesięcy. W niektórych przypadkach są one ostrożne i nigdzie nie pojawia się słowo “”gwarantowane””. W innych są one bardziej surowe i wszystko jest nastawione na to samo: wywarcie presji na użytkownika, aby szybko wpłacił pieniądze.

Krótko mówiąc: choć może wydawać się funkcjonalny, służy wyłącznie do zbierania depozytów i dlatego jest to oszustwo w odniesieniu do tego, co obiecuje.

Z drugiej strony, jest to platforma, która została już wykryta przez różne organy regulacyjne jako niepożądana lub oszukańcza. Jeśli przeszukamy system CNMV, możemy to zweryfikować.

Bitcoin Future: jak to działa?

Jak widzieliśmy, sposób, w jaki to działa, jest naprawdę prosty. Platforma stara się jak najbardziej ułatwić Ci szybkie wpłacanie pieniędzy.

Oferuje Ci bardzo prostą rejestrację, a także wielką łatwość dokonania pierwszego depozytu, który musi wynosić co najmniej 250 euro (lub dolarów). Ta kwota nie jest przypadkowa. Przede wszystkim jest ona bardzo podobna do najbardziej standardowych lokat w innych typach legalnych modeli inwestycyjnych. Ponadto, nie wymagając dużych kwot minimalnych, starają się wyeliminować czynnik strachu przed ryzykiem. Co innego jest wpłacić 250 euro, a co innego 2500 euro.

Po dokonaniu wpłaty, automatyczny system inwestycyjny powinien zacząć działać i dawać rentowność. Tak się nie stanie. Wręcz przeciwnie, pieniądze będą stopniowo lub nawet nagle znikać z salda. Nie będzie żadnej reakcji ze strony serwisu technicznego ani odpowiedzi na ewentualne reklamacje.

Proces obsługi jest uproszczony. Oczywiście, wraz z reklamą, która zachęca inwestora, ma to na celu skłonienie użytkownika, aby nie myślał zbyt wiele i natychmiast zaczął wpłacać pieniądze. Jest to typowe dla większości oszustw, takich jak Bitcoin Evolution lub Bitcoin Revolution.

Krótko mówiąc, jest to platforma, która próbuje wyłudzić pieniądze od niczego nie podejrzewających użytkowników. Pieniądze, które nigdy nie zostaną zwrócone.

Bitcoin Future

Model operacyjny, podobnie jak w innych przypadkach, przebiegałby według następujących kroków:

Prosta rejestracja

  • Depozyt w wysokości minimum 250 €
  • Obiecany zysk nie zostaje osiągnięty
  • Platforma nie odpowiada
  • Pieniądze przepadają