paź
16
2021

Blackjack online. Obowiązujące zasady gry.

blackjack online

Blackjack online jest grą karcianą, w której umiejętności gracza odgrywają większą rolę niż w innych grach hazardowych. To odróżnia ją od innych gier kasynowych, takich jak ruletka, w których wygrana jest tylko kwestią szczęścia.

Ta gra jest często określana w języku polskim jako włoskim (dwadzieścia jeden), co niejako podsumowuje cel gry. Celem gry w blackjacka jest pokonanie krupiera bez przekroczenia wyniku 21.

W kasynach online podlegającym KNF, grę tę można znaleźć w sekcji gier stołowych, jak również w sekcji kasyna na żywo. Tutaj możesz grać w blackjacka z prawdziwym krupierem, zupełnie jakbyś był w kasynie stacjonarnym.

Zasady gry w Blackjacka

blackJack screen

Gra w blackjacka online może być rozgrywana w kilku wariantach, jednym z nich jest liczba pakietów kart. Zazwyczaj używa się sabotu składającego się z dwóch talii 52 kart francuskich. Wszystkie karty mają swoją wartość nominalną, figury są warte 10, podczas gdy as jest wart 1 lub 11.

Celem gry jest pokonanie krupiera poprzez zdobycie jak największej liczby punktów, ale nie więcej niż 21.

Gra rozpoczyna się od postawienia zakładów przez uczestników, po czym krupier rozdaje każdemu z graczy jedną odkrytą kartę. Następnie rozdaje jedną na rzecz banku, czyli dla siebie. Następnie rozdaje graczom kolejną zakrytą kartę i zaprasza ich do wykonania ruchu. Mogą poprosić o kolejną kartę lub stać. Jeśli jeden z graczy przekroczy 21 punktów, przegrywa, a bank inkasuje jego zakład.

Następnie, jeśli bank ma wynik poniżej 17, przystępuje do dobierania kolejnych kart dla siebie. Jeśli karty mają sumę lub przekraczają 17, krupier musi zatrzymać grę. Jeśli przekroczy 21 oznacza to, że popełnia błąd i przegrywa wszystkie zakłady. W przeciwnym razie wypłaca on tylko te zakłady, w których jest zwycięzcą w stosunku do gracza.

Mówi się, że gracz zagrał Blackjacka, jeśli uzyskał 21 punktów z dwóch pierwszych kart (as i 10, lub as i figura).

Inne możliwe zagrywki w Blackjacku

screen blackJack

W tym typie gry gracz ma kilka możliwości zarządzania swoimi zakładami. W rzeczywistości, oprócz podstawowych zasad gry, istnieją inne działania, które można podjąć poprzez ocenę kart, które otrzymałeś.

– Podwojenie stawki
Jeśli uzyskasz wynik pomiędzy 9 a 11 na swoich dwóch pierwszych kartach, możesz podwoić swój zakład. Tylko w tym przypadku nie można prosić o więcej niż jedną kartę.

– Rozdwojenie kart
Jeśli dwie pierwsze karty, które otrzymałeś mają taką samą wartość, możesz je rozdzielić i postępować tak, jakbyś miał dwa osobne układy.

Więc możesz:

  • Dodać taki sam zakład na drugą kartę.
  • Dodać po jednej karcie do każdej z dwóch rozdzielonych kart.

Ile płaci się za blackjacka?

W tradycyjnym blackjacku i blackjacku online wszystkie normalne zakłady są wypłacane w stosunku 1 do 1. W przypadku remisu krupier nie płaci, a gracz wycofuje swój zakład.

W przypadku blackjacka, czyli uzyskania 21 punktów z dwóch pierwszych kart, zakład zostanie wypłacony w stosunku 3 do 2, czyli półtora raza. Jeśli krupier również zdobędzie blackjacka, wynik jest uznawany za remis.

Jeśli uzyskasz remis, możesz wycofać zakład, nie wygrywasz i nic nie tracisz.

Ubezpieczenie w blackjacku online

blackjack-table

Jeśli krupier rozdaje asa, jego szansa na blackjacka z drugiej karty jest bardzo wysoka. W tym przypadku można skorzystać z ubezpieczenia. To pokryje Twoje straty w przypadku blackjacka krupiera.

Ubezpieczenie będzie Cię kosztować połowę pierwszego zakładu. Wtedy pojawiają się dwa scenariusze:

  • Jeśli krupier będzie miał blackjacka, stracisz swój początkowy zakład, ale otrzymasz zwrot podwójnej kwoty ubezpieczenia. To sprowadza Cię z powrotem do sytuacji, w której osiągasz próg rentowności.

Przykład: stawiasz 10€ na początku, plus 5€ na ubezpieczenie. Krupier zdobywa blackjacka, a Ty tracisz €10 swojego zakładu i otrzymujesz zwrot €5*2 ubezpieczenia, czyli €10. Wydałeś więc €1*5, a zostało Ci €10, więc straciłeś tylko €5.

  • Jeśli krupier nie ułoży Blackjacka, tracisz ubezpieczenie, nawet jeśli wygrasz rozdanie.

Przykład: stawiasz 10€, do którego dodajesz 5€ ubezpieczenia. Jeśli wygrasz, dostaniesz kolejne 10€, ale wydasz 5€ na ubezpieczenie. Zarabiasz więc 5 euro. Jeśli przegrasz, tracisz wszystko, tj. 15€.

Możesz łatwo zauważyć, że ubezpieczenie dla graczy w blackjacka jest mieczem obosiecznym. W najlepszym przypadku zmniejsza to stratę o połowę. Ale może to również zmniejszyć Twoje wygrane o połowę. W najgorszym przypadku zmusza do większych wydatków, nie oferując żadnych korzyści.